2 dakikalık okuma

Tam bir rezalet!

Daha önce duyurusunu yaptığım Google adwords semineri için perşembe günü (bugün) saat 11.00 ‘de yayının yapılacağını Btnet.com.tr sitesine girdim. Gayet doğal bir şekilde semineri izlemek için üyelik girişi yaptım. Ancak aktivasyon mailinin ulaşmadığını görünce yeni bir üyelik açtım ve aktivasyon maili geldi. Btnet sitesine giriş yaptım izlemek için anasayfada ki butona bastığımda sayfanın Semineryeri.com ‘a yönlendiğini gördüm. Aa ne güzel dedim seminerler için adamlar site yapmış. Sonrasında canlı yayın butonuna basıp google adwords ile ilgili semineri seçtim ve “Bu yayına giriş için yetkiniz bulunmamaktadır.” gibi komik bir mesajla karşılaştım. Neyse vardır bir bildikleri diyerek semineryeri.com’a telefonla ulastım. Telefonu açan arkadaşa durumu güzelce izah ettim kayıt olurken girmiş olduğum mail adresini istedi, verdim. Yetkinizi düzenlemek için durumu ilgili arkadaşlara ileteceğim dedi. (bütün üyeler için bu yapıldı mı acaba? ) Saat 11.05 civarıydı yanlış hatırlamıyorsam. Aradan bayağı bir zaman geçti tekrar deneyeyim dedim sorun halen devam ediyordu. Eee seminer bitti kardeşim ne verilmez yetkiymiş!

Velasılı kelam seminer bitti ve ben yetki yüzünden semineri izleyemedim.

Bitmedi!

Seminerin BTnet.com.tr ile Semineryeri.com arasında ortak bir yayın olduğunu öğrendim. İyi güzel sorun bu değil. Asıl sorun Google gibi profesyonel bir şirketin online seminer için seçmiş olduğu site/firma nın alt yapısı. Belkide alt yapı gerçekten sağlam ancak ben canlı yayını küçük bir izin yüzünden izleyemiyorsam bu durumda benim için alt yapının pekte bir önemi olmaz.

Açıkcası çok üzüldüm hem semineri kaçırdığıma hemde böyle bir tatsız olay yaşandığına.

Profesyonellik bu olmamalıydı.

1 dakikalık okuma

Google AdWords Online Seminerini Kaçırmayın

Bugün mailleri kontrol ederken Google‘nin online olarak düzenleyeceği bir seminer duyurusu mailini fark ettim. İşin en güzel kısmı böyle bir seminerin online olması ve kafamıza takılan soruları sorabilecek olmamız. Sunum BTnet sitesi üzerinden olacak. Gelen maili sizinle de paylaşmak istiyorum.

Merhaba,

Google AdWords hakkında öğrenmek istediğiniz herşey Google ve BTnet.com.tr işbirliği ile düzenlediğimiz Google AdWords Online Semineri’nde!

İnternet Reklamcılığı ve Google AdWords

Yaşanan ekonomik durgunlukla birlikte tüm dünyada reklam harcamaları azalırken, bu süreçte bir mecranın yıldızı parlıyor: İnternet.

Tüm araştırmalar, 2009’da reklamverenlerin diğer mecralardan kestikleri reklam harcamalarını internete kaydıracağını ortaya koyuyor. Ölçümlenebilirlik, doğru hedef kitleye erişme ve yönetilebilirlik internet reklamlarını öne çıkarıyor.

Bugün KOBİ’lerden holdinglere, interaktif ajanslardan bağımsız yayıncılara kadar internetin üzerindeki tüm oyuncular Google AdWords sistemini daha iyi anlamaya ve yönetmeye gereksinim duyuyor.

Google AdWords Online Semineri

İşte bu noktada BTnet.com.tr ile düzenlediğimiz Google AdWords Online Semineri ile internet reklamcılığı hakkında bildiklerinizi gözden geçirecek ve Google AdWords ile nasıl daha etkin bir şekilde reklam verebileceğinizi ve yapacağınız yatırımın getirisini ölçebileceğinizi öğreneceksiniz.

Google AdWords ekibinden Abdullah Aydın tarafından BTnet.com.tr sitesinde canlı olarak sunulacak ve video destekli olarak yayınlanacak interaktif seminerde soru sorabilir ve sunumu bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Online Seminer Tarihi: 12 Şubat 2009, Saat: 11:00

Not: Online seminer katılımı ücretsizdir, kayıt için BTnet.com.tr sitesindeki üyelik formunu doldurmanız yeterlidir.

İyi seminerler dileriz!

Google Türkiye Pazarlama Ekibi