Bir arama motoru düşünün. Aradığınız kelimelerin sizden önce kimler tarafından arandığını görebildiğiniz onlara mesaj atıp, onlarla iletişime geçebildiğiniz bir arama motoru. Üstelik bu arama motoru sadece arama motoru değil. Haber, posta ve sözlük olmak üzere şuan için üç ayrı hizmeti daha bulunuyor ve üstelik bu arama motoru tamamen Türk yapımı. Sistem şuan için beta aşamasında ama eminim ki büyük bir hızla sistemi daha da geliştirmek için çalışıyorlardır. Zaten görsel olarak site çok hoş ve yeni teknolojiler kullanılarak hazırlanmış bir arama motoru. Dilerseniz site hakkında biraz daha detaylı bilgiler verelim…

Attabot Ortak Arama

Yazımın başında da bahsettiğim gibi ortak arama sayesinde aradığınız kelimeleri arayan diğer kullanıcıları görebiliyor, onlarla iletişim kurabiliyorsunuz.

AttareZ (Attabot Sonuçlarım)

Yapılan aramalarda en iyi sonuçları saklayarak daha sonra ki aramalarınızda sizin için en uygun olanı size sunması ayrı bir tad katıyor sisteme..

Attabot Haber

Ekonomiden  Siyasete Spordan Teknolojiye bir çok alanda Türkiye’nin önde gelen haber sitelerinden başlıkları bir sayfa da toplayarak kişinin haber ihtiyacını karsılamayı düşünmüşler. Sayfa 15dk bir kendini otomatik yeniliyor ve güncel haberler ekranınıza geliyor.

Attabot Sözlük

Site arama motoru olduğu için hemen hemen herşey arama motoru üzerine kurulmuş durumda. Bu hizmetinde ise Redhouse İngilizce – Türkçe kelime aramalarını kaydediyor ve sizinle aynı aramaları yapan kullanıcıları görmenizi sağlıyor.

Attabot Posta

Bu hizmet sayesinde birde e-posta hesabınız oluyor. Siteye üye olduğunuzda kullanıcı adınız aynı zamanda bir e-posta hesabına dönüşüyor ve kullanımınıza sunuluyor.

Güzel bir site, umarım hak ettiği değeri görür ve yaygın olarak kullanılır. Ben beğendim. Sizinde beğeneceğinizi umuyorum.

Siteye buradan erişebilirsiniz.

About ilyas teker

İlyas, az markaya, özel olarak hazırlanan SEO danışmanlığı veren Mosanta’nın kurucusu.

12+ yıldır SEO alanında Pegasus, Coca-Cola, adidas, Sony gibi 200’den fazla markaya Türkiye, Avrupa ve Amerika’da SEO danışmanlığı verdi. Uzun bir süre Amerika, Chicago’da SEO Direktörü olarak çalıştı.

Dijital pazarlama ile ilgili konferansların yanında İlyas, popüler bir çok pazarlama dergisi ve web sitesinde makaleler yazıyor.

Ayrıca İngiltere’de faaliyet gösteren DeepCrawl şirketinin danışman kurulunda yer alıyor.