Bir sitemde kullanmak için wordpress panelinde bulunan yeni sürüm duyurusunun olduğu alanı kaldırmak için araştırma yaparken çok geçmeden gerekli kodu buldum. Neden böyle birşeye ihtiyaç duyuyorsun ki diyebilirsiniz ancak yönetim paneli site ziyaretçilerine açık olduğu için güvenlik problemi oluşmasın diye böyle bir çözüm düşündüm.

Yapılması gereken çok basit. Vereceğim kodları temel wordpress dosyalarından olan functions.php içine eklemeniz yeterli olacaktır. Bakalım kodlar neymiş..

Hanım kodları getir!


if (!current_user_can('edit_users')) {
add_action( 'init', create_function( '$a', "remove_action( 'init', 'wp_version_check' );" ), 2 );
add_filter( 'pre_option_update_core', create_function( '$a', "return null;" ) );
}

Eee sonra?

Bu kodları wordpress içerisinde bulunan functions.php dosyasının içine atmanız yeterli olacaktır. Bu şekilde benim gibi yönetim panelini ziyaretçilerine açmış olan site sahipleri güvenlik unsuru adına bir adım daha atmış olacaklardır.

About ilyas teker

İlyas, az markaya, özel olarak hazırlanan SEO danışmanlığı veren Mosanta’nın kurucusu.

12+ yıldır SEO alanında Pegasus, Coca-Cola, adidas, Sony gibi 200’den fazla markaya Türkiye, Avrupa ve Amerika’da SEO danışmanlığı verdi. Uzun bir süre Amerika, Chicago’da SEO Direktörü olarak çalıştı.

Dijital pazarlama ile ilgili konferansların yanında İlyas, popüler bir çok pazarlama dergisi ve web sitesinde makaleler yazıyor.

Ayrıca İngiltere’de faaliyet gösteren DeepCrawl şirketinin danışman kurulunda yer alıyor.