WordPress ‘in iyice yaygınlaştığı şu günlerde güvenlik daha da önem kazanıyor. Malum herkesin kullandığı saldırıya daha açık olandır. WordPress güvenliği için ayrıca neler yapabilirim diye nette dolaşırken güzel bir eklentiye rastladım.

Bu eklenti sayesinde tema dosyalarınıza sizden habersiz herhangi bir zararlı kod bulaşmışmı diye günlük olarak kullandığınız tema dosyasını taratıp, tarama sonuçlarını mail olarak size gönderiyor.

Permalink back door check” özelliği de güvenlik için ihmal edilmeyecek bir adım. Yüksek ziyaretçili wordpress siteleriniz varsa ihmal edilmeyecek kadar önemli bir eklenti bence.

Buradan eklentiye ulaşabilirsiniz.

About ilyas teker

Ilyas, 9+ yıldır online marketing alanında çalışıyor. Dünya genelinde 46 ülkede 82 ofisi olan dijital pazarlama ajansı iProspect’in Chicago ofisinde SEO Direktörü olarak çalıştı. Coca-Cola, adidas, Sony gibi 150’den fazla markaya Türkiye, Avrupa ve Amerika’da SEO danışmanlığı verdi.

Dijital pazarlama ile ilgili seminerlerin yanında İlyas, popüler bir çok pazarlama dergisi ve web sitesinde makaleler yazıyor ve Fortune 500 şirketlerinin SEO departmanlarına destek oluyor. Ayrıca DeepCrawl şirketinin danışman kurulunda yer alıyor.