Bilişim sektörünün öncü isimleri yine sahnede: Ceturk.com ve Ceviz.net. 9 Mayıs cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi ‘nde harika bir web teknolojileri günü bizleri bekliyor. Nelerden bahsedilecek diye bakacak olursak: PHP, MVC, ColdFusion, Eclipse PDT, CVS, PHP Debugging, ASP.NET 3.5, JSF gibi birbirinden faydalı konular ele alınacak.

Web Teknolojileri Günü

Ajanda, konuşmacılar ve aktivide hakkında detaylı bilgiler verelim..

Etkinlik detayları

Etkinlik Konusu
CETURK – Ceviz.Net – Compec İşbirliği ile “Web Teknolojileri Günü”

Etkinlik Türü
Seminer

Kontenjan
220

Etkinlik Tarihi – Saati
09.05.2009 — 10:00 – 17:00

Süre
1 Gün

Etkinlik Yeri
Boğaziçi Üniversitesi

Ajanda

10:00 – 10:20 Mehmet Aca(CETURK), Şahin Gür(Ceviz.Net) Açılış Konuşmaları
10:30 – 11:30 Erkan Balaban PHP MVC
11:40 – 12:40 Yunus Emre Özay ColdFusion
12:40 – 13:30 Öğle Arası
13:30 – 14:30 Muharrem Taç Eclipse PDT, CVS, PHP Debugging
14:40 – 15:40 Aykut Taşdelen ASP.NET 3.5
15:50 – 16:50 Melih Sakarya JSF
16:50 – 17:00 Hediye Çekilişi

Konuşmacılar hakkında kısa bilgi

Aykut Taşdelen Kimdir?
2001 yılından beridir verdiği eğitim ve seminerler yanı sıra yayınlanan kitapları ve makaleleri ile .NET teknolojileri hakkında bilgi paylaşımında bulunan Taşdelen Microsoft’tan üst üste 5 kez en değerli profesyonel (MVP) ünvanı almıştır. CETURK Mobil Programlama Forum Sorumlusu olarak da bilgilerini paylaşmaktadır.Halen C ve Sistem Programcıları Derneğinde .NET üzerine eğitimler veren konuşmacı hakkında detaylı bilgiye sitesinden ulaşabilirsiniz

Erkan Balaban Kimdir?
Marmara Üniversite’sinden 2000’de mezun olduktan sonra öğretmenlik yapmaya başladı. İlk kitabını Flash 5 için yazdı. 2003 yılında bilişim sektörüne geçti. 2004 yılında eLearning ile ilgili tez konusuyla master’ını tamamladı. ASP ve MS SQL ile ilk web uygulamasını geliştirdikten sonra PHP ve MySQL ile yazılım geliştirmeye başladı. Portal uygulamaları, şirket içi otomasyon ve içerik sistemleri projelerinde yer aldı. 3 kitap, PHP ve MySQL ile portallar, ASP.NET ve MS SQL ile uygulamalar derken çeşitli teknolojileri projelerde uygulama fırsatı buldu. Şu an özel bir şirkette Software Developer olarak çalışmaktadır.

Melih Sakarya Kimdir?
2002 yılından beri bir çok şirkette Java ve .Net teknolojileri üzerine yazılım geliştirme süreçlerinde çalışmıştır. Infotech, Pepsi Cola, IBM Türk,Marmara Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesi gibi kurumlarda eğitmenlik, danışmanlık ve akademisyenlik yapmıştır. Şu anda Vardar Yazılım’da Java teknolojileri üzerine eğitmen ve danışman olarak çalışmaktadır. www.melihsakarya.com adresinde yazılım ile ilgili deneyimlerini paylaşmaktadır. İlgi alanları arasında açık kaynak mimariler, yazılım geliştirme süreçlerindeki yenilikler yer almaktadır.

Muharrem Taç Kimdir?
Java ve yazılım geliştirme uzmanı. 1991 yılından beri programlama ile ilgileniyor, Commodore 64’den Mac OS’a çeşitli platformlarda yazılım geliştirdi. 2001 yılında İstanbul Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü Özel Tim Amirliği’nde Polis Memuru olarak göreve başladı ve bu dönemde Çevik Kuvvet Web Sitesi’ni tasarladı. 2003 yılında Uluslararası Polis Birliği’nin İstanbul Web Sitesi’ni hayata geçirdi. 2004 yılında İstanbul Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü’ne atandı. 2005 yılında MOBESE bünyesinde Muhtarlık Otomasyon Sisteminde görev aldı ve IPA’daki görevi Bilişim Komisyonu Başkanlığı olarak belirlendi.
2007 yılında Emniyet teşkilatından ayrılarak Java teknolojileri üzerine yazılım geliştiren Martı Bilişim’e geçti, Martı Bilişim’de yazılım uzmanı olarak görev yapmaktadır.

Yunus Özay Kimdir?
Tuzla Anadolu Teknik Lisesi Bilgisayar donanım bölümünü 1999 yılında bitirdikten sonra aynı yıl Ankara Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümüne Girdi. 2002 yılında mezun olduktan sonra girdiği Workcube Firmasında Workcube ERP projesinde çalışmaya başladı. Şu an Workcube’de 7. yılını dolduran Yunuz Özay, yazılım bölümü şefi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Yıllardır Coldfusion üzerine çalışan Yunus Özay’ın Workcube projesi dışında Aile Soyağacı, Asker Portalı vb. çalışmaları vardır. Yunus Özay Evli ve bir çocuk babasıdır.

NOT: Kursum olması nedeniyle ben katılamayacağım. Benim gibi katılamayacak olanlar için Ceturk.TV ‘de seminer yayınlanacakmış. Oradan izleriz bari  : )

Kategori: Etkinlikler

About ilyas teker

İlyas, az markaya, özel olarak hazırlanan SEO danışmanlığı veren Mosanta’nın kurucusu.

12+ yıldır SEO alanında Pegasus, Coca-Cola, adidas, Sony gibi 200’den fazla markaya Türkiye, Avrupa ve Amerika’da SEO danışmanlığı verdi. Uzun bir süre Amerika, Chicago’da SEO Direktörü olarak çalıştı.

Dijital pazarlama ile ilgili konferansların yanında İlyas, popüler bir çok pazarlama dergisi ve web sitesinde makaleler yazıyor.

Ayrıca İngiltere’de faaliyet gösteren DeepCrawl şirketinin danışman kurulunda yer alıyor.