Yabancı bir web geliştirici arkadaşımızın blogun da paylaştığı bu yazıyı sizlerin de faydalanması için dilimin döndüğünde Türkçeleştirmek istedim. Programlama yaparken bizlere çok büyük kolaylıklar sağlayacak olan paketler bunlar. Paket diyorum çünkü tutorial kelimesini eğitim olarak dönüştürmek istemedim çünkü tam anlamıyla bir eğitimden ziyade pratik bilgiler ve kodlar var daha çok. MooTools ile yapılan çalışmalar her zaman ilgimi çekmiştir. Bu yazıda da bir kaç MooTools çalışması var. İsterseniz lafı daha fazla uzatmadan paketlerin ne işe yaradığını anlatarak linkleri verelim…

Çok kullanılan CSS özellikleri

Web tasarımcıların en çok kullandığı özelliklerden olan yuvarlak köşeli imajlar, web 2.0 efektli imaj resimlerinin nasıl yapıldığından bahseden bir paket. Detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz..

MooTools ile basit, kullanışlı işaretçiler

MooTools javascript framework kullanılarak hazırlanan bu işaretçiler hem siteye ayrı bir tad katıyor hemde görsellik adına kullanıcı mutlu ediyor. Detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz..

Gelişmiş bir takvim uygulaması

Bilindik takvim uygulamalarının dışında bu gelişmiş uygulama ile takvim üzerinde daha fazla çalışma yapabiliriz. Detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz..

Yıldızlı oylama kutucukları

Birçok blog’da görmüşüzdür yazıların altında bu tarz oylama kutucuklarını. Bu da onlardan biri ancak diğerlerine göre daha görsel ve daha hızlı :)  Detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz..

CSS kullanılarak hazırlanmış şık menüler

Çok şık olarak hazırlanmış tab’lı menülerle sitenizi daha da güzelleştirebilirsiniz.. Detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz..

Mouse ile üzerine geldiğinizde açılan bilgi kutucukları

Herhangi bir yazı ya da resmin mouse ile üzerine geldiğinizde o yazının ya da resmin dışına çıkana kadar açılan bilgi kutucuklarının nasıl yapıldığı kısaca anlatılmış. Detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz..

H etiketlerini CSS ile daha güzel hale getirin

Başlık (h) etiketlerini CSS yardımıyla daha görsel ve kullanışlı hale getirebilirsiniz. Detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz..

Data-pickers kullanarak kullanışlı takvimler yapmak

 

Form tasarımları için hazırlanmış bu takvim uygulamasıyla kullanıcıların doğum bilgisini almak daha kolay hale geliyor. Detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz..

CSS kullanılarak dolum çubukları hazırlamak

Yükleniyor ya da loading yazılarının yerini göze daha hoş gelen bu durum çubukları alıyor. Detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz..

About ilyas teker

İlyas, az markaya, özel olarak hazırlanan SEO danışmanlığı veren Mosanta’nın kurucusu.

12+ yıldır SEO alanında Pegasus, Coca-Cola, adidas, Sony gibi 200’den fazla markaya Türkiye, Avrupa ve Amerika’da SEO danışmanlığı verdi. Uzun bir süre Amerika, Chicago’da SEO Direktörü olarak çalıştı.

Dijital pazarlama ile ilgili konferansların yanında İlyas, popüler bir çok pazarlama dergisi ve web sitesinde makaleler yazıyor.

Ayrıca İngiltere’de faaliyet gösteren DeepCrawl şirketinin danışman kurulunda yer alıyor.