Adobe AIR, web sayfaları ile masaüstünü buluşturan bir teknolojidir. Adobe’nin yeni gözdesi olan bu teknoloji, web sayfalarını masaüstü (local) programlarla daha da kullanılabilir hale getirmeyi hedeflemiştir. Örnek olarak (twitter). Dilerseniz şimdi açıklamalarıyla birlikte detaylara girelim…

Uygulamalar hakkında detaylı bilgi almak için başlıklara tıklayabilirsiniz.

Em Calculator

James Whittaker tarafından geliştirilen bu uygulama ile CSS kullananlara büyük kolaylıklar sağlanmaktadır.

ColorPicker

Kolay ve hızlı bir şekilde tüm renklerin hexadecimal değerlerini öğrenebilirsiniz.

AIR Icon Generator

Kullanışlı iconlar oluşturmanızı sağlayan bu program ile yapmanız gereken yazıyı yazmak iconunuzu seçmek ve rengini ayarlamak. Gerisini uygulamamız hallediyor. Ben denenim güzel şeyler çıktı ortaya :)

Google Analytics Reporting Suite

Web sitesi olan herkes Google Analytics servisini kullanmıştır mutlaka. Bu uygulama ile webten yaptığımız işlemleri masaüstümüzde daha hızlı ve kolay yapmamızı sağlıyor. Aynı anda birden fazla sitenin istatistiklerini de almamıza olanak sağlıyor.

Shrink O’Matic

Yeniden boyutlandırılması gereken bir resminiz mi var? O halde bu uygulama tam size göre. Resmin küçültülmesini istediğiniz değeri, kayıt adını ve kayıt formatını belirleyin uygulama şipşak halletsin :)

WebSnapshot

Bazen web sitelerinden ekran görüntüsü çekmemiz gerekebilir. İşte tam bu sırada bu air uygulaması imdadımıza yetişiyor. Görüntüsünü çekmek istediğiniz sitenin adresini girerek sitenin hangi alanının görüntüsünü çekeceksek orayı seçmemiz yeterli oluyor. Gerçekten kullanışlı..

pixus

Web tasarımcıları için tasarlanmış bu uygulama ile tasarlanan sitelerin farklı çözünürlükte ki monitörlerde nasıl görüneceğini görebiliyoruz. i.e, mozilla firefox, opera, safari desteği bulunmaktadır.

About ilyas teker

İlyas, az markaya, özel olarak hazırlanan SEO danışmanlığı veren Mosanta’nın kurucusu.

12+ yıldır SEO alanında Pegasus, Coca-Cola, adidas, Sony gibi 200’den fazla markaya Türkiye, Avrupa ve Amerika’da SEO danışmanlığı verdi. Uzun bir süre Amerika, Chicago’da SEO Direktörü olarak çalıştı.

Dijital pazarlama ile ilgili konferansların yanında İlyas, popüler bir çok pazarlama dergisi ve web sitesinde makaleler yazıyor.

Ayrıca İngiltere’de faaliyet gösteren DeepCrawl şirketinin danışman kurulunda yer alıyor.