Günlerden bir gün bilgisayar başında CHIP dergisinin verdiği DVD’yi inceliyorum. Bir telefon gelir. Arayan istanbul’da ki bir akrabamdır. Ara tatilde bilgisayarına kurduğum anti-virüs programının çıkardığı garip uyarı pencerelerine dayanamayarak beni aramaya karar vermiş. Buraya kadar herşey güzel değil mi? Telefonu açtım güzel güzel anlatıyor bana sorunu. Bende kafam da sorunu oluşturup çözüm yolları arıyorum onunla konuşurken. Durum öyle bir hal aldı ki “ahh şu ekranı bi görebilsem” dedim. Elimden geldiğince yarım yamalak yardımcı oldum ve telefonu kapattım ardından “yahu bugüne kadar kimse uzaktan yardım alma ihtiyacı duymadı mı” diye kendime sorarak böyle bir program var mı diye araştırmaya başladım. Windows’un içinde böyle bir programın olduğunu biliyordum az çok ama nasıl kullanılır, hızlı mıdır, güvenli midir diye pek bilgim yoktu açıkcası.

Biraz araştırdıktan sonra…

“Teamviewer” programını keşfettim. Programı indirdim biraz karıştırıp nedir ne değildir çözdüm.Geçenlerde tekrar bir sorun oldu bu program aracılığıyla bilgisayarına bağlanıp sorunu çözdük. Sizlere biraz programdan bahsetmek istiyorum;

Teamviewer, bugüne kadar 15.000.000 kullanıcı tarafından kullanılmış bir program ve her geçen gün alt yapısı güçlendiriliyor. Şöyle bir programın indirilebilir sürümlerine bakalım;

Destek olmak isteyenler için: TeamViewer (full version)

Bu sürüm ile karşı tarafın bilgisayarına tam olarak erişebiliyor, dilerseniz sunum, dilerseniz sadece dosya transferi ya da VPN görüşme yapabilirsiniz.

Müşteri modülü: TeamViewer QuickSupport

Bu modül daha çok müşteriler için hazırlanmış bir modül. Programı açtığınızda ID ve Password alanında ki bilgileri destek almak istediğiniz kişiye vermeniz yeterli. Dilerseniz müşterileriniz için kendi şirketinizin logosunu ve size özel metinleri bu modüle ekleyebilirsiniz.

7/24 destek için: TeamViewer Host

Evde bir bilgisayarınız var ve sürekli açık durumda. Ofisten, evde ki pc den birşey almak gerektiğinde imdadınıza koşacak bir modül.(Bu modül yeni eklenmiş. Bende yeni fark ettim. )

Gelişmiş kullanıcılar için: TeamViewer Manager

Bu modül sayesinde daha önce bilgisayarına bağlandığınız kişilerin kaydını tutabiliyor, onlara ne kadar destek sunduğunuzu filan görebiliyorsunuz. En gelişmiş sürümü ve detaylandırması çok güzel.

Bu kadar açıklama yeter, indirmek istiyorum artık link ver ilyas link :D

– TeamViewer (full version) (indir)
– TeamViewer QuickSupport (indir)
– TeamViewer Host (indir)
– TeamViewer Manager (indir)

Ayrıca;

Müşteri modülü hazırlamak isteyenler buradan logolu, özel tanıtım yazılı modül hazırlayabilirler.

Yokmu bunun portable sürümü diyorsanız buyrun.

Kısaca nasıl kullanılıyor

Programın kullanımını açıklamadım kullanımı o kadar basit ki açıklamaya bile gerek duymadım ama bir kaç satır yazayım yine de. Programı destek verecek olan kişi kullanıyorsa karşı tarafın ID ve Pass bilgilerini kendi programına girdikten sonra remote support butonuna basması yeterli. Müşteri modülünde ise program çalıştırıldıktan sonra ID ve pass bilgisi destek alacak olan kişiye iletmesi yeterli.

Bu kadar konuşmak yeter, yoruldum yahu :)

NOT: Kötü niyetli kullanmayın sakın :p

About ilyas teker

İlyas, az markaya, özel olarak hazırlanan SEO danışmanlığı veren Mosanta’nın kurucusu.

12+ yıldır SEO alanında Pegasus, Coca-Cola, adidas, Sony gibi 200’den fazla markaya Türkiye, Avrupa ve Amerika’da SEO danışmanlığı verdi. Uzun bir süre Amerika, Chicago’da SEO Direktörü olarak çalıştı.

Dijital pazarlama ile ilgili konferansların yanında İlyas, popüler bir çok pazarlama dergisi ve web sitesinde makaleler yazıyor.

Ayrıca İngiltere’de faaliyet gösteren DeepCrawl şirketinin danışman kurulunda yer alıyor.