Bildiğiniz gibi Bilge Adam ‘da yazılım ve veritabanı uzmanlığı eğitimi alıyorum. Bilge adam’ın öğrenci portalında dolaşırken daha önce fark etmediğim birşeyi fark ettim: uygulamalı proje notları. Bu notlar sayesinde bir proje geliştirirken hangi aşamalardan geçildiği, nelere dikkat edildiği, veritabanı yapısı, genel kodlama hakkında uzun uzun bilgilere sahip olacaksınız. PDF içerisinde 3 proje var. Hepsi de oluşturulurken uzun uzun anlatılmış.

Özellikle yazılım alanında kendini geliştiren arkadaşlar için faydalı olacağını düşünüyorum. Proje uygulamalarının dili aspx. Yani PHP ya da farklı dillerle ilgilenenler kodsal kısmından pek yararlanamayabilir. Ama yine de algoritmanızı geliştirmek için yararlı olur.

Notlar PDF halinde ve buradan indirilebilir durumdadır.

About ilyas teker

İlyas, az markaya, özel olarak hazırlanan SEO danışmanlığı veren Mosanta’nın kurucusu.

12+ yıldır SEO alanında Pegasus, Coca-Cola, adidas, Sony gibi 200’den fazla markaya Türkiye, Avrupa ve Amerika’da SEO danışmanlığı verdi. Uzun bir süre Amerika, Chicago’da SEO Direktörü olarak çalıştı.

Dijital pazarlama ile ilgili konferansların yanında İlyas, popüler bir çok pazarlama dergisi ve web sitesinde makaleler yazıyor.

Ayrıca İngiltere’de faaliyet gösteren DeepCrawl şirketinin danışman kurulunda yer alıyor.