Bildiğiniz gibi Bilge Adam ‘da yazılım ve veritabanı uzmanlığı eğitimi alıyorum. Bilge adam’ın öğrenci portalında dolaşırken daha önce fark etmediğim birşeyi fark ettim: uygulamalı proje notları. Bu notlar sayesinde bir proje geliştirirken hangi aşamalardan geçildiği, nelere dikkat edildiği, veritabanı yapısı, genel kodlama hakkında uzun uzun bilgilere sahip olacaksınız. PDF içerisinde 3 proje var. Hepsi de oluşturulurken uzun uzun anlatılmış.

Özellikle yazılım alanında kendini geliştiren arkadaşlar için faydalı olacağını düşünüyorum. Proje uygulamalarının dili aspx. Yani PHP ya da farklı dillerle ilgilenenler kodsal kısmından pek yararlanamayabilir. Ama yine de algoritmanızı geliştirmek için yararlı olur.

Notlar PDF halinde ve buradan indirilebilir durumdadır.

About ilyas teker

Ilyas, 9+ yıldır online marketing alanında çalışıyor. Dünya genelinde 46 ülkede 82 ofisi olan dijital pazarlama ajansı iProspect’in Chicago ofisinde SEO Direktörü olarak çalıştı. Coca-Cola, adidas, Sony gibi 150’den fazla markaya Türkiye, Avrupa ve Amerika’da SEO danışmanlığı verdi.

Dijital pazarlama ile ilgili seminerlerin yanında İlyas, popüler bir çok pazarlama dergisi ve web sitesinde makaleler yazıyor ve Fortune 500 şirketlerinin SEO departmanlarına destek oluyor. Ayrıca DeepCrawl şirketinin danışman kurulunda yer alıyor.