twitter logo

Twitter kullanıyorsanız bir çoğunuz güncellemelerinizi ekstra programlar kullanarak yapıyorsunuzdur. Çok az kişi twitter.com ‘a girip te güncelleme yapıyordur diye düşünüyorum. Web‘ten güncelleme yapanlarında bu yazıdan sonra twhirl kullanacaklarına şüphem yok. Twitter ne yahu diyorsanız önce buradan kısa bir bilgi edinebilirsiniz. Giriş konuşmasından sonra şimdi detaylara girelim. Twhirl twitter için yazılmış bir adobe air uygulaması. Aslında sadece twitter için dememiz yanlış. Program friendfeed, identi.ca, laconi.ca, seesmic gibi servisleri de destekliyor. Programı biraz inceleyelim…

İşte twhirl

twhirl

  • Program xp, vista ve mac altında sorunsuz çalışıyor.
  • Hem görsel olarak hemde alt yapı ve hız olarak rakiplerinden bir adım öne geçiyor.
  • Programı açtığınızda size gelen direkt mesajları ve takip ettiğiniz kişilerin iletilerini hemen karşınıza getiriyor.
  • Değiştirilebilir dış renk, ileti girerken size gerekli olabilecek (resim ekleme, link kısaltma) servislerini de bünyesinde barındırıyor.
  • Birden çok hesap kullanılabiliyor olması zaten olmazsa olmaz birşey olduğu için onu söylemeye gerek bile duymadım.
  • Program içinde ki arama butonu sayesinde arkadaşlarınız ya da iletileriniz arasında arama yapabiliyorsunuz.
  • İletiye cevap yazma yada kişiye direkt cevap yazma seçenekleri mevcut.
  • Yeni bir ileti geldiğinde sağ alt tarafta küçük bir pencere çıkarak şu kişi şunu yazdı diye duyuruyor. Bu zaten olmazsa olmazlar arasında zaten ama görsel olarak çok hoşuma gittiği için yazmak istedim.

Nereden indireceğim?

Programı buradan indirebilirsiniz. İndirdikten sonra yüklemeye geçmeden önce eğer bilgisayarınızda adobe air uygulaması yoksa önce onu yüklemenizi isteyecek. Merak etmeyin küçük bir dosya hemencecik yüklenir. :)

Başka?

Düşünüyorum da başka söylemediğim birşey kalmadı sanırım. Kullanmaya başladığınızda alışacaksınız zaten. Twitter ‘dan beni takip etmek isteyenler buradan beni ekleyebilirler. Hepinize iyi tweet’lemeler :)

About ilyas teker

İlyas, az markaya, özel olarak hazırlanan SEO danışmanlığı veren Mosanta’nın kurucusu.

12+ yıldır SEO alanında Pegasus, Coca-Cola, adidas, Sony gibi 200’den fazla markaya Türkiye, Avrupa ve Amerika’da SEO danışmanlığı verdi. Uzun bir süre Amerika, Chicago’da SEO Direktörü olarak çalıştı.

Dijital pazarlama ile ilgili konferansların yanında İlyas, popüler bir çok pazarlama dergisi ve web sitesinde makaleler yazıyor.

Ayrıca İngiltere’de faaliyet gösteren DeepCrawl şirketinin danışman kurulunda yer alıyor.