Ne zamandır aklımdaydı telefonu değiştirmek. Bugün yarın derken en sonunda şarj almamaya başladı telefon. Akrabamın eski telefonundan bataryayı şarj edip benimkine takıyordum. Tam bir işkenceye dönüşmeye başlayınca yeter deyip telefon araştırmaya başladım. Elektronik cihaz alırken deli gibi araştırma yaparım. Gezmediğim site, okumadığım yorum kalmaz. Titiz adamımdır yani : )

Uzun bir marka/fiyat/kullanılabilirlik araştırmasının ardından Samsung S5233 Star almaya karar verdim. Bilgisayar ile yatıp kalkan biri olarak en uygun fiyatını da nerede bulurum diye mağaza mağaza dolaşmadım tabi ki herhangi bir ürünün en uygun fiyatını veren sitelerden (akakce.com, cimri.com vb) sitelerden uygun fiyatların hangi sitelerde olduğunu buldum. Ancak çok uygun fiyat verip güvenemediğim siteleri listeden sildim. En sonunda ilk aklıma gelen siteye yani hepsiburada.com ‘a karar verdim.

Sonra oradaki telefonun özelliklerini, yorumları, videoları izledim. Yetmedi youtube ‘dan paketin ilk açılışından sonra kullanılması ve dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili videolar izledim. Kısaca iyice tatmin olduktan sonra satın alma işlemine geçtim.

Tam bu sırada birşeyi fark ettim: Kasko! Siteden telefonumu kaskolatabileceğimi gördüm. Telefona o kadar para verip yanlışlıkla suya düşürdükten sonra kimse üzerine bir bardak soğuk su içmek istemez değil mi? : )

Youtube‘da videoları izlerken şeffaf ekran koruyucu taktıklarını gördüm. Benim gibi elektronik cihazla sürekli haşır neşir olan birisi için gerekli şey. Onu da attım sepete.

Telefonun herşeyi güzel (yorumlar, videolar ve özelliklerine göre konuşuyorum). Sadece 3G ve wifi yok. 3G konusunda çok ısrarcıydım sonradan fikrim değişti. Wifi konusunda içim halen buruk. Hani wifi olsa hiç fena olmazdı diyorum, ama olsun wifi olmadan da güzel telefon : )

Ürün hepsiburada.com ‘da normalde 355,08 TL + KDV. Ancak ben %12 kampanya indirimine denk geldiğim için KDV Dahil 369,00 TL + 1 yıl kasko + şeffaf ekran koruyucu = 406 TL oldu.

Bu hafta içerisinde ürün gelir büyük ihtimal. Fırsat bulursam ürünü inceleyip size de ürünle ilgili fazla detaylı olmasa da bir yazı yazabilirim.

Kategori: Kişisel

About ilyas teker

İlyas, az markaya, özel olarak hazırlanan SEO danışmanlığı veren Mosanta’nın kurucusu.

12+ yıldır SEO alanında Pegasus, Coca-Cola, adidas, Sony gibi 200’den fazla markaya Türkiye, Avrupa ve Amerika’da SEO danışmanlığı verdi. Uzun bir süre Amerika, Chicago’da SEO Direktörü olarak çalıştı.

Dijital pazarlama ile ilgili konferansların yanında İlyas, popüler bir çok pazarlama dergisi ve web sitesinde makaleler yazıyor.

Ayrıca İngiltere’de faaliyet gösteren DeepCrawl şirketinin danışman kurulunda yer alıyor.