Bir çok sitede görüyoruz.

-Eşini bul oyun ve melodi indir

-Arabayı 5 kere vur hediye melodini indir

-8 şınavı en hızlı sen çek…

Bu reklamlar aslında çok mantıklı düşünülmüş ince reklamlar. Bizim gibi bilgisayar ile içli dışlı olmayan bir çok insan bunlara tıklıyor kimbilir birçoğu da telefon numarasını girip hediye melodi, oyun kazanacağı umuduyla heyecanla bekliyor.

Ben bu tür reklamları gördüğüm sitelerde banner üzerinde şunu yapıyorum;

Eşini bul oyun ve melodi indir reklamı mı çıktı? 3 kişinin eşleşmesi mi lazım ben ikisini eşleştiriyorum diğerini eşleştirmeden siteyi kapatıyorum. :D Acaba bannerı üretenler bunu öğrense ne düşünürlerdi..

Arabayı 5 kere vur hediye melodini indir, 8 şınavı en hızlı sen çek… Bunlar içinde yöntemim aynı. Hep bir düşük sayıya kadar getiriyorum ve bırakıyorum. Ha bazen fazla tıklayıp reklam sayfasına yönlendiğim de oluyor o zaman kendi kendime kızıyorum. İlyas ne yaptın sen ya? :D

Bilmiyorum belki de bilgisayar başında fazla kalmaktan oluştu bu ama seviyorum banner’lara karşı böyle yaklaşmayı. Google’nin text reklamlarına karşı da birşeylerim var elbet. Onu da bir sonra ki yazımda anlatırım :)

Yazımı okuduktan sonra denemek isteyenler için bir link vereyim. Mutlaka biri size de denk gelecektir.

Kategori: Kişisel

About ilyas teker

Ilyas, 9+ yıldır online marketing alanında çalışıyor. Dünya genelinde 46 ülkede 82 ofisi olan dijital pazarlama ajansı iProspect’in Chicago ofisinde SEO Direktörü olarak çalıştı. Coca-Cola, adidas, Sony gibi 150’den fazla markaya Türkiye, Avrupa ve Amerika’da SEO danışmanlığı verdi.

Dijital pazarlama ile ilgili seminerlerin yanında İlyas, popüler bir çok pazarlama dergisi ve web sitesinde makaleler yazıyor ve Fortune 500 şirketlerinin SEO departmanlarına destek oluyor. Ayrıca DeepCrawl şirketinin danışman kurulunda yer alıyor.