Herhangi bir web sitesi hakkında bir çok bilgiyi bir arada bulabileceğiniz arayüzü sade ve kullanışlı bir site QuarkBase. Bu bilgiler arasında; whois bilgileri, twitter üzerinden site hakkında yapılan yorumlar, başka blogların site hakkında yazdığı yazılar, alexa istatistikleri, sitedeki popüler sayfalar, site hakkında teknik bilgiler (hangi dille hazırlandığı, sunucu bilgileri, vs.. ), delicious, reddit, digg, wikipedia bağlantı sayısı, digg ana sayfaya çıkmış sayfaları gibi bilgiler yer almakta.

Yararlı ve ilgi görecek bir servis olacağını düşündüğüm QuarkBase’e bu bağlantı üzerinden erişebilirsiniz.

About ilyas teker

Ilyas, 9+ yıldır online marketing alanında çalışıyor. Dünya genelinde 46 ülkede 82 ofisi olan dijital pazarlama ajansı iProspect’in Chicago ofisinde SEO Direktörü olarak çalıştı. Coca-Cola, adidas, Sony gibi 150’den fazla markaya Türkiye, Avrupa ve Amerika’da SEO danışmanlığı verdi.

Dijital pazarlama ile ilgili seminerlerin yanında İlyas, popüler bir çok pazarlama dergisi ve web sitesinde makaleler yazıyor ve Fortune 500 şirketlerinin SEO departmanlarına destek oluyor. Ayrıca DeepCrawl şirketinin danışman kurulunda yer alıyor.