Ne zamandır aklımdaydı siteyi adam etmek ama ha bugün ha yarın derken sonunda istediğim kıvama geldi gibi. Önce alt yapıyı 2.6.x den en güncel sürüme yükselttim. Sonra aklımda ki temayı oturttum. Ama asıl sıkıntı şimdi başlıyordu: tema editlemek! İşin en papaz olduğum kısmı burası. Tüm tema dosyalarını tek tek aç fazlalık kodları çıkart, türkçeleştir, güvenli hale getir filan derken bir günüm uğraşmakla geçti.

Daha çok eksiği var. Titiz ve simetri hastası bir adam olmanın kötü yanları bunlar sanırım. Her santimetresine kadar inceliyorsun tarlayı. En ufak bir taş olmamalı yoksa uyku uyuyamam, valla bak böyle biriyim ben. Yapılacakları not aldım en kısa zamanda onlarıda yok edeceğim.

Bugün IBM yazılım seminerindeydim. “Adamlar aşmış” dedikleri olaya gözümle şahit oldum. IBM ‘i küçümserdim ama düşündüğümden çok daha büyük bir firmaymış. Özellikle yeni teknolojilere adaptasyon ve ileri teknoloji üretimi konusunda taktir ettim doğrusu. Laptop çantası, öğle yemeği, sınırsız çay/kahve ‘de seminere ayrı bir tad kattı doğrusu. IBM semineri ile ilgili aldığım notlardan izlenimlerim altında bir yazı yazmayı düşünüyorum ilerleyen zamanlarda.

Unutmadan, tema ile ilgili yorumlarınızı almak isterim : )

Kategori: Kişisel

About ilyas teker

İlyas, az markaya, özel olarak hazırlanan SEO danışmanlığı veren Mosanta’nın kurucusu.

12+ yıldır SEO alanında Pegasus, Coca-Cola, adidas, Sony gibi 200’den fazla markaya Türkiye, Avrupa ve Amerika’da SEO danışmanlığı verdi. Uzun bir süre Amerika, Chicago’da SEO Direktörü olarak çalıştı.

Dijital pazarlama ile ilgili konferansların yanında İlyas, popüler bir çok pazarlama dergisi ve web sitesinde makaleler yazıyor.

Ayrıca İngiltere’de faaliyet gösteren DeepCrawl şirketinin danışman kurulunda yer alıyor.