Başlığa aldanıp off ilyas sende mi demeyin, malum bu cümle klasikleştiği için bende başlık olarak kullanayım dedim. Zaten bayram heyecanı filan kalmıyor insanda büyüdükçe. Kendimden biliyorum bayramdan bir gün önce ne çok sevinir, heyecanlanırdım yarın bayram diye. Yeni yeni elbiseler alırdı annem bana. Ama şimdi bir elbise bile alanım yok (biraz abarttım galiba.)

Kurban kesim olayı ise bambaşka bir boyuta büründü. Önceden hayvancağızı bahçemizde keserdik. Bende balkondan bakardım. Şahadet eşliğinde kanlar akıtırdık. Ama şimdi öyle mi? Parasını veriyorsun senin adına kesiyorlar etini de kapına getiriyorlar. Ne kan görüyorsun ne kurban.

Bende bir gün evlenir çoluğa çocuğa karışırsam bahçede keseceğim kurbanı. Çocuklarım görsün bayramın ne demek olduğunu hissetsin diye. Biz fazla yaşayamadık bu duyguları malum.

Bayramdan konu açılda da bende Rize’deyim bu arada. Bol yağmurlu günlerin tadını çıkartıyorum. Hani merak edeniniz vardır diye söyleyeyim dedim : )

Herkesin bayramını kutlar büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden öperim. (bu söz dizimine bayılıyorum!)

Kategori: Kişisel

About ilyas teker

Ilyas, 9+ yıldır online marketing alanında çalışıyor. Dünya genelinde 46 ülkede 82 ofisi olan dijital pazarlama ajansı iProspect’in Chicago ofisinde SEO Direktörü olarak çalıştı. Coca-Cola, adidas, Sony gibi 150’den fazla markaya Türkiye, Avrupa ve Amerika’da SEO danışmanlığı verdi.

Dijital pazarlama ile ilgili seminerlerin yanında İlyas, popüler bir çok pazarlama dergisi ve web sitesinde makaleler yazıyor ve Fortune 500 şirketlerinin SEO departmanlarına destek oluyor. Ayrıca DeepCrawl şirketinin danışman kurulunda yer alıyor.