K-Lite codec paketi, BS player, VLC player derken istediğim media oynatıcısını bir türlü bulamamıştım. Bir programda çok hoşuma giden bir özellik diğerinde olmuyordu. Oturdum bugüne kadar yazılmış ücretli ücretsiz media oynatıcılarını araştırdım. Ve ücretsiz bir yazılım olan GOM player’ı keşfettim. Bu dediğim 1 yıl önce oluyor tabii ama halen bu programla tanışmamış olanlar için güzel bir fırsat olacağını düşünüyorum. GOM player’ın en çok hoşuma giden özelliklerinden bazılarını sizinle de paylaşmak isterim…

  • Film izlerken boşluk tuşuyla filmi anında durdurma (bu özellik diğer birçok programda mevcut zaten)
  • Herhangi bir film açtığınızda tek tuşla (enter) filmi tam ekran seyredebilme yine tek tuşla(enter) eski halin getirme
  • ileri ve geri yön tuşlarını kullanarak filmi istediğiniz saniye kadar ileri ve geri alabilme(standart olarak 10sn ayarlanmıştır. Ayarlar menüsünden değiştirilebilir)
  • yukarı ve aşağı yön tuşlarını kullarak film’in sesini azaltıp yükseltme’de bu programda en çok sevdiğim özelliklerden birkaçı..
  • İzlediğiniz film’den anında ekran görüntüsü alabilme(herhangi ek bir yazılım kullanmadan)

gom player

Daha önce bu programı araştırırken inndir.com sitesinde program ile ilgili çok daha detaylı bilgiye ulaşma şansım oldu. Dilerseniz buradan program hakkında çok daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Programı buradan indirirebilirsiniz. isterseniz buradan Türkçe yamasını yapabilir yine isterseniz buradan da programın ön görünüşünü (skin) değiştirebilirsiniz.

Programı ilk kez kullanacak olan arkadaşlar yorumlarını bizimle de paylaşırsa seviniriz. Programı zaten kullananlar ise yorum yazmadan geçmezler herhalde :)

Herkese iyi seyirler…

About ilyas teker

İlyas, az markaya, özel olarak hazırlanan SEO danışmanlığı veren Mosanta’nın kurucusu.

12+ yıldır SEO alanında Pegasus, Coca-Cola, adidas, Sony gibi 200’den fazla markaya Türkiye, Avrupa ve Amerika’da SEO danışmanlığı verdi. Uzun bir süre Amerika, Chicago’da SEO Direktörü olarak çalıştı.

Dijital pazarlama ile ilgili konferansların yanında İlyas, popüler bir çok pazarlama dergisi ve web sitesinde makaleler yazıyor.

Ayrıca İngiltere’de faaliyet gösteren DeepCrawl şirketinin danışman kurulunda yer alıyor.