Çok yorgunum hemen yatmam lazım ama bu filmi sizinle paylaşmadan yatmak istemiyorum. Filmimizin adı Kartal Göz (Eagle Eye). Gerilim ve kurgu ‘nun had safhada olduğu bir film. Ama bilindik sıradan kurgulardan biraz farklı ve gerilim öğresi filme iyi montajlanmış. Başrollerde Shia LaBeouf (Jerry), Michelle Monaghan (Rachel), Ethan Embry (Grant), Billy Bob Thornton (Morgan), Eric Christian Olsen (Craig) oynuyor. Ben özellikle Shia LaBeouf ‘un oyunculuğunu çok beğendim. Geleceği parlak bi delikanlı :) Film hakkında biraz konuşmamız gerekirse bazı sahneler izleyiciyi gerçekten koltuğuna bağlıyor. Sürekli bir aksiyon, hız, heyecan var filmde. Yılın pahalı yapımlarından biri aynı zamanda. Söylemeden edemeyeceğim filmi izlerken “olduğu gibi” izlemek lazım aslında. Orası neden böyle olmadı. Tüh şunu yapsa çocuğa birşey olmazdı gibi serzenişler fayda etmiyor. Çünkü senarist çoktan senaryoyu yazdı bile :)

Filmin konusuna gelecek olursak;

Jerry ve Rachel, daha önce hiç tanımadıkları bir kadın tarafından rehin alınırlar. Fakat kadın bu iki kişiyle ilgili her şeyi bilmektedir. Politik bir suikast için kullanılmakta olduklarını anlayan bu iki rehine işbirliği yapmaya karar verir.

Michelle Monaghan filmde, teröristler tarafından kapana kıstırılıp suikast düzenlemeye hazırlanan bir terör hücresine katılmaya zorlanınca Shia LaBeouf’un oynadığı karakter ile isteksizce ittifak yapmak zorunda kalan bir bekar anneyi oynadı.

Tamam kabul ediyorum hep aynı tarz şeyler işleniyor: engel olunamayan, kendimizi bir başkasının yönlendirmesi ve bu sayede hayatta kalma mücadelesi. Ama yine de vazgeçemiyorum bu tarz filmlerden. 10 üzerinden 9 aldı benden. 10 üzerinden 10 alanlarda var onları da bir başka yazıda yazarım artık :)

Film hakkında detaylar;

Tür : Gerilim / Dram
Gösterim Tarihi :
3 Ekim 2008
Yönetmen : D.J. Caruso
Senaryo :
John Glenn , Travis Wright
Yapım : 2008, ABD

Filme gitmeden fragman‘ı izlesek diyenler için buyrun buradan izleyebilirsiniz. Afişe ulaşmak isteyenler de buradan yaksın.

Güzel bir hafta sonu geçirmeniz dileğiyle :)

About ilyas teker

İlyas, az markaya, özel olarak hazırlanan SEO danışmanlığı veren Mosanta’nın kurucusu.

12+ yıldır SEO alanında Pegasus, Coca-Cola, adidas, Sony gibi 200’den fazla markaya Türkiye, Avrupa ve Amerika’da SEO danışmanlığı verdi. Uzun bir süre Amerika, Chicago’da SEO Direktörü olarak çalıştı.

Dijital pazarlama ile ilgili konferansların yanında İlyas, popüler bir çok pazarlama dergisi ve web sitesinde makaleler yazıyor.

Ayrıca İngiltere’de faaliyet gösteren DeepCrawl şirketinin danışman kurulunda yer alıyor.