Kimliği tespit edilemeyen Hintli hacker ortalığı dağıttı işin perde arkasında ise Rus’lar var. Hacker’lar, IT yöneticilerinin hep illeti olmuştur. Günümüzde artık hackerlar mafya gibi örgütler halinde çalışmaya başladı ve birçok kurumu büyük ölçüde tehdit eder oldu. Özellikle son günlerde Hindistan’da yaşanan bir olay herkesi şaşkınlığa uğrattı.

Rus mafyası tarafından yönetilen bir operasyonla İngiltere’nin Best Western Hotel grubunun online reverzasyon sistemine girildi ve 5,1 milyar dolar kim olduğu bilinmeyen bir Hintlinin cebine girdi.

Otel rezervasyonlarından elde ettiği kredi kartı bilgileri gibi tüm önemli verileri ele geçiren hacker şu anda dünyada oldukça tartışılıyor. Tabii olayın perde arkasında Rus mafyasının olması ve hackerların ülkeler arası organize çalışması insanın tüylerini diken diken yapıyor.

(kaynak)

YORUM

Oldum olası hacker’ları hep sevmişimdir. Benim gözümde onlar bu dünya’nın incileri :)

Kıvrak zekalarıyla büyülüyorlar beni doğrusu. İyi mi yapıyorlar kötü mü yapıyorlar orası tartışılır ama şu bir gerçek ki sanal dünya da hiçbir şey imkansız değildir.

About ilyas teker

Ilyas, 9+ yıldır online marketing alanında çalışıyor. Dünya genelinde 46 ülkede 82 ofisi olan dijital pazarlama ajansı iProspect’in Chicago ofisinde SEO Direktörü olarak çalıştı. Coca-Cola, adidas, Sony gibi 150’den fazla markaya Türkiye, Avrupa ve Amerika’da SEO danışmanlığı verdi.

Dijital pazarlama ile ilgili seminerlerin yanında İlyas, popüler bir çok pazarlama dergisi ve web sitesinde makaleler yazıyor ve Fortune 500 şirketlerinin SEO departmanlarına destek oluyor. Ayrıca DeepCrawl şirketinin danışman kurulunda yer alıyor.