Zaman zaman araştırma yaparken ya da diğer blogları takip ederken “vay canına” dedirten sitelerle karşılaştığımız mutlaka oluyordur. Belki mantıksal olarak belki de görsel olarak diğer sitelerden ayrılan bu tür siteleri her zaman sevmişimdir. Zaman zaman ucu bucağı belli olmayan web’ten bu tür siteler buldukça sizlerle de paylaşacağım..

G.ho.st, sanal bir işletim sistemi. Normal pc üzerinden yaptığımız bir çok işlemi bu site aracılığıyla da yapabiliyoruz. İşin en güzel yani bilgisayarınıza internet olan her yerden erişebiliyor olmanız. Üye olan herkese; 5GB alan veriyor ve ofis programlarını rahatlıkla kullanabiliyoruz. Denemek istiyorum diyorsanız buradan buyrun.

privnote, gizliliği sevenlerin hoşlanacağı bir site. Sitenin mantığı şu; yazınızı ya da iletmek isteğinizi mesajı yazdıktan sonra kime gönderecekseniz onun e-mail adresini yazıyorsunuz ve o kişi bu maili okuğu andan itibaren gönderilen mail yani yazı kendini yok ediyor,  yazıya tekrardan erişim sağlanamıyor. Bende kullanmak istiyorum dediğinizi duyar gibiyim. Buyrun buradan

ogren.tv, bir çok konuda kullanıcılarına görsel eğitim sunan bir site. Ben norton ghost kullanımını araştırırken bulmuştum bu siteyi. Herkesin takip etmesi gereken bir site bence.. Bi göz atayım bari…

tinypaste, uzun bir metniniz var ve biriyle paylaşmanız lazım. Bu konu da tinypaste size çok yardımcı olacaktır. Siteye girdiğinizde metninizi yapıştırıyorsunuz ve metninize özel bir link veriyor. Daha sonra metne ulaşmak istediğinizde bu linki kullanıyorsunuz.. Bir örnek vereyim :)

http://tinypaste.com/76c7f

Siteye ulaşmak için buyrun

About ilyas teker

İlyas, az markaya, özel olarak hazırlanan SEO danışmanlığı veren Mosanta’nın kurucusu.

12+ yıldır SEO alanında Pegasus, Coca-Cola, adidas, Sony gibi 200’den fazla markaya Türkiye, Avrupa ve Amerika’da SEO danışmanlığı verdi. Uzun bir süre Amerika, Chicago’da SEO Direktörü olarak çalıştı.

Dijital pazarlama ile ilgili konferansların yanında İlyas, popüler bir çok pazarlama dergisi ve web sitesinde makaleler yazıyor.

Ayrıca İngiltere’de faaliyet gösteren DeepCrawl şirketinin danışman kurulunda yer alıyor.