4 dakikalık okuma

Paypal kullananlar dikkat!

paypal logo

Küçük bir detayı unutmak insanın başına neler açıyormuş meğer. Başımdan geçen bir olayı sizile de paylaşmak istiyorum. 27 kasım 2008 ‘den bugüne uğraşıyordum sorunu çözebilmek için. Neyse ki bugün sorun çözüldü(vay be 19gün geçmiş!). 2 tane rapidshare premium hesap alacaktım paypal ile. Ama paypal hesabıma bağlı kredi kartımın limiti dolduğu için başka bir paypal hesabı açayım dedim. Herşey iyi güzel. Hesabımı açtım rapidshare ‘dan premium üyelikleri de aldım girdim baktım giriyor herhangi bir sorun yok. Rapidshare hesaplarını isteyen arkadaşlarıma verdim.

30dk sonra bir arkadaşım telefon açtı ilyas hesaba ulaşamıyorum rapidshare dolandırıcılık tespit ettiği için hesaplara erişimi engelledi dedi. Bende şaşkın şaşkın gerçekten öyle mi diye kontrol edeyim dedim iki hesapta ta aynı sorun olduğunu görünce şaşırdım. Sonra nerede hata yaptım diye düşünürken…

1 dakikalık okuma

Uyumak istiyorum artık!

Merhaba arkadaşlar,

İşe girdiğim günden beri hafta içi 7.30 da kalmak zorunda kalmam beni pek uykusuz bırakmıyordu. Nasıl olsa hafta sonu öğleye kadar uyuyordum. Ta ki hafta sonu da kurs başlayana kadar. Hafta içi iş hafta sonu kurs derken bi baktım her gün 7.30 da kalkıyor muşum. Eee nerde benim uykum? Ben alışkın değilim böyle erken kalkmaya desem de hayatın acımasızlığını bir kez daha görüyorum burada. Yaklaşık 1 yıl bana uyku yok öyle görünüyor. Belki ara sıra tatil olur bi kaç kaçamak yapabilirim.

Bu arada pazar günü Rize’ye gidiyorum. Uçakla gideyim dedim 1,5 ay önceden bakmama rağmen uçak biletleri almış başını gitmiş. Haliyle 18 saat otobüs yolculuğu (aman Allah’ım!) beni bekliyor. Neyse ki kocaman bir hafta netten uzak kalmayı doğayla bütünleşip kuşlarla, böceklerle ilgilenmeyi düşünüyorum. :)

Unutmadan paypal kullananlara uyarım var: paypal göründüğü kadar mahsum değil. Parayı çektiği halde kasım’ın 27’sinden beri rapidshare premium hesabını açtırmak için uğraşıyorum. Adamlar artık ooo ilyas bey’den yine mail gelmiş diyorlar mıdır acaba :)

Patron yamacıma doğru yaklaşıyor açık olan siteleri kapatmam lazım. Söz bi sonra ki yazım teknik yazı olacak. Üşengeçlik sardı beni iyice bu aralar.