9 dakikalık okuma

İş Hayatında Daha Başarılı Olmanızı Sağlayacak 22 Öneri

İş hayatında başarılı olmak hepimizin isteği. O kadar zaman ve mesai harcıyoruz başarı ile taçlandırmakta iş hayatını daha keyifli hale getirebilir. Tabi zaman zaman başarısız olabiliyoruz, bunlardan ders çıkartıp yola devam etmek lazım. Bu konuyu da ayrı bir blog yazısına saklayayım.

çalışma ofisleri

Efendim, hızlıca konuya gireyim. Uzun zaman  önce okuyup bitirdiğim bir kitaptan çıkardığım notları Evernote’a atmıştım. Geçen gün Evernote’u karıştırırken bu notları neden blog’ta da paylaşmıyorum dedim. Kitabın adı; “CEO gibi düşünmek: Zirvede Olmak İçin 22 Altın Kural” Dünya’nın en saygın CEO’larının da katkılarıyla oluşturulan bu kitaptan çok güzel çıkarımlar yaptım ve bizzat uyguluyorum uzun zamandır. Notlar biraz uzun, o yüzden pocket’a atıp (pocket nedir?) metro’da ya da boş zamanında tamamını okumanı öneririm. Zira ben de bu tarz uzun yazıları pocket’a atıp mobilden tüketmeyi seviyorum. Henüz denemediysen bu yazı ile başla derim.

Notları nasıl oluşturdum?

Kitabı okurken çok hoşuma giden yerleri Evernote’a atıp arşivledim, sizlere de sadece bunları aktaracağım. Bu sayede kitabı okumuş kadar olacaksınız. Ohh kebap!

Bu yazıyı okumak ortalama kaç dakikanı alır?

Ortalama 9 dakikanı alacak. Naptın ilyas 15sn instagram videosuna zor dayanıyoruz biz, 9 dk kim okur bunu? Sen de böyle düşünmüyorsun değil mi? Yukarda da bahsettiğim gibi pocket ya da benzeri uygulama kullanıyorsan oraya atıp fırsatın oldukça okuman. Daha kolay ve hızlı okumak için madde madde ve başlıklar halinde toparladım. Haydi başlayalım.

1 dakikalık okuma

ilyas yaşıyor musun?

Maalesef yaşıyorum :) ama yoğunluk yüzünden blog’a yazı yazamıyorum. Hafta içi iş, hafta sonu kurs derken hiç fırsat bulamıyorum. Zaten iş hayatı beni iyice robotlaştırdı. Kendimi robot olarak hissetmeye başladım iyiden iyiye. Farklı heyecanlar istiyorum ama uzun vadede bu imkansız gibi.

Havalar ciddi anlamda soğudu ya. İşe giderken giydiklerimin sayısı artınca bunu daha iyi anladım. Kışı hiç sevmiyorum ne yalan söyleyeyim. Her mevsimin tadı farklı ama kışın eziyeti fazla. Terleyeyim ama üşümeyeyim mantığını savunanlardanım sanırım :) Yaz gibisi var mı ya.

Recep ivedik – 2 geliyormuş. Filmi izlerken içinizde ki ayıyı özgür bırakın öyle izleyin, ben birincisinde öyle yaptım daha bi zevkli geldi film :)