2 dakikalık okuma

MacBook Air Sürekli Fan Çalışma Durumu

2-3 gündür Macbook Air‘ımın fanının neden sürekli çalıştığını araştırıyordum. Durup dururken böyle bir şey olmayacağı için en son kurduğum uygulamaları tek tek gözden geçirmeye başladım. İlk işim test amaçlı kurduğum Kaspersky Security uygulamasını kaldırmak oldu, ancak sorun halen devam ediyordu. Diğer kurduğum uygulamaları da kaldırdığımda çözüleceğini düşünmüştüm ancak çözülmedi.

Forumlarda benzer sorunu yaşayanlar var mı diye araştırırken smcFanControl uygulamasını gördüm. Bu uygulama fanın RPM değerini ve şuanki sıcaklığını gösteriyor. Fanın çalışmaya başlama RPM değeri genelde 4.000 üzerine çıktığında oluyor. 2.000 RPM ise ideal değer.

1 dakikalık okuma

Google’ın web tarayıcısı: Google Chrome

Yabancı blog’larda dolaşan haber gerçek oldu sonunda. Dün indirip deneme fırsatı bulduğum Google Chrome Google’nin yeni web tarayıcısı. Şöyle bir göz attığınızda hiçte fena olmadığına karar vereceksiniz. Ama kafamı kurcalayan bir soru var ; Google geçen hafta mozilla ile anlaşmalarını uzatmış ve şirketin %85’lik gelirini sağlayacağını söylemişti. Bu olaydan sonra Google’nin yeni bir web tarayıcıyla kullanıcıların karşısına çıkması ilginç değil mi :) Neyse sizlerle tarayıcı üzerinde hoşuma giden bir kaç özelliği paylaşayım;