1 dakikalık okuma

Anlam veremediklerim – 3

Başlığı görüp “ilyas sende abarttın iyice” diyenler mutlaka çıkacaktır ama bunlara rağmen ben yinede yazacağım. Yazdıklarıma anlam veremiyor olmam benim suçum değil, diğer insanların suçu (savunma mekanizması). Birisi çıkıp üşenmeden  tüm yazdıklarıma tek tek anlam veriyormuş ne komik olurdu ama :) Neyse… Lafı fazla uzatmadan serinin önce ki yazılarına buradan ve şuradan ulaşabilirsiniz. İşte anlam veremediklerime yeni eklenenler:

  • Avea‘dan 9333 aradığımda hiçbir tuşa basmadan beklediğim halde yanlış giriş yaptınız demesine
  • Yere düşen birşeyin ilk bakışta bulamayacağımız yere düşmesine
  • Büyüdüğün zaman ne olacaksın sorusuna
  • Sokakta yürürken üstüme doğru yürüyen insanlara
  • Kadınların ikide bir çantalarından aynayı çıkarıp bakmalarına
  • İETT otobüslerinde boş yer olmadığını gördüğü halde otobüse yolcu alan şoförlere
  • Dilencilik yapanların ellerinde gezdirdikleri hastalık raporuna
  • Asansöre binerken içerdekine bir merhaba bile demeyen insanlara

Anlam Veremiyorum!

5 dakikalık okuma

2008 CeBIT fuarı ve izlenimlerim

CeBIT

Pazar günü CeBIT‘teydim. Gittim, gezdim, fotoğraf çektim, farklı ürünleri, markaları ve yeni teknolojileri gördüm. Yalnız değildim tabi ki. Yüz yüze tanışma fırsatı bulduğum TEAkolik, kardeşleri, komşusu ve Burakbudak ile güzel bir gün geçirdik. Herşey iyi güzeldi ama sanırım pazar günü olmasından dolayı iğne atsan yere düşmez sözünü çokca hatırladım orada. Başımdan geçen ilginç bir olayla yazıma devam edeyim. Girişe geldiğimde biletim olmadığı için nasıl içeri daha ucuz girebilirim diye düşünüyordum malum bir bilet 20YTL. Tam bu düşüncelerle boğuşurken bir adam yanıma geldi ve bilet mi alacaksın dedi. Evet dedim. Bende var istersen sana satayım dedi. Ahanda kara borsacı yakaladım dedim içimden :) adam 10 YTL‘ye vereyim deyince teklif cazip geldi tabi. Adama içeri gireyim şurada veririm paranı dedim aldım bileti girdim içeri parasını vermek için. Adamın yanına geldim elimi cebime attığım da 5YTL ve 50YTL nin olduğunu gördüm. Hay allah dedim 10YTL yok 5YTL versem olur mu dedim adam neye uğradığını şaşırmış bir vaziyette birşey diyemeden 5YTL yi aldı. Bende daha fazla konuşmadan uzaklaştım yanından. Mutluydum çünkü 15YTL kardaydım :)

Velasılıkelam daldım içeri öncelikle halka açık olan binaya girdim birde iş dünyasına yönelik bina vardı orayı da gezdim tabi sonrasında. Kaçar mı? Fuarda en çok hoşuma giden ürünleri ve standları sizinle de paylaşmak istiyorum.