15 Aralık 2012’de Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde “bilişim ve kariyer” konulu seminere konuşmacı olarak davetliydim. Etkinliği ESOGU matematik ve bilgisayar klübü organize etmişti. Cumartesi günü olmasına rağmen katılım bir hayli yüksekti. Etkinliği düzenleyen ekipteki tüm arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Bizimle de çok ilgilendiler.

Eskişehir çok soğuk olduğu için aynı gün dönmek zorunda kaldım. Oysa güzel planlarım vardı. Havalar biraz daha ısınınca tekrar ziyaret etmeyi düşünüyorum. Gerçekten çok güzel ve görülmesi gereken yerler var.

Konu kariyer olunca kafasında soru işaretleri olan çok fazla öğrenci vardı. (üniversite yıllarında hangimizin yoktu ki?) Uzun uzun bunları konuştuk, kendimce öneriler sunmaya, kafalarındaki soru işaretlerini gidermeye çalıştım. Umarım verimli ve faydalı olmuştur.

Sunumumda (aşağıdan ulaşabilirsiniz) üniversiteden mezun olduktan sonra iş hayatına nasıl atıldığımdan, çalıştığım eski şirketlerdeki durumlardan ve şuan ki şirkete kadar nasıl geldiğimden bahsederek üniversite öğrencilerinin mezun olduktan sonra onları nelerin beklediğini az da olsa göstermek istedim. Ardından aralarında benim de sıkça hatırladığım, hayatları boyunca onlara mutluluk ve başarı sağlayacağına inandığım 10 konuyu paylaşarak konuyu özetlemeye çalıştım.

Aşağıdan yaptığım sunuma ulaşabilirsiniz. Bazı düzenlemeler yaptığımı belirteyim.

Kategori: Etkinlikler, Kişisel

About ilyas teker

İlyas, az markaya, özel olarak hazırlanan SEO danışmanlığı veren Mosanta’nın kurucusu.

12+ yıldır SEO alanında Pegasus, Coca-Cola, adidas, Sony gibi 200’den fazla markaya Türkiye, Avrupa ve Amerika’da SEO danışmanlığı verdi. Uzun bir süre Amerika, Chicago’da SEO Direktörü olarak çalıştı.

Dijital pazarlama ile ilgili konferansların yanında İlyas, popüler bir çok pazarlama dergisi ve web sitesinde makaleler yazıyor.

Ayrıca İngiltere’de faaliyet gösteren DeepCrawl şirketinin danışman kurulunda yer alıyor.