Geçen sene ilkini verdiğim, bu sene ise 2. defa katılma fırsatı bulduğum, Empatik.net & Staj Okulu iş birliğiyle düzenlenen seminerler dizisinde  seminere katılan arkadaşlara SEO (search engine optimization) anlattım. Çok detaylara girmeden SEO nedir, bir siteye SEO nasıl uygulanır, SEO yöntemlerini kullanarak sitelere yüksek ziyaretçiler çekmek için yapılması gereken temel uygulamalardan bahsettim. Seminere katılan  arkadaşların SEO konusunda pek bilgilerinin olmaması nedeniyle sunum giriş düzeyinde oldu diyebilirim.

Empatik.net & Staj Okulu için verdiğim 2. seminer olması nedeniyle seminere katılan arkadaşlara ufak bir sürpriz hazırlayarak sunum sonrası çekilişle kitap hediye ettim. Farklı ve güzel bir sunum oldu diye düşünüyorum. Sunumda nelerden bahsettim diye bakacak olursak…

Giriş düzeyinde bir sunum olması nedeniyle genel olarak şu konular üzerinde konuştuk;

Sunum Konuları

– SEO nedir
– Organik arama alanı
– Aramanın anatomisi
– Title
– Description
– URL optimizasyonu
– 301 yönlendirmesi
– Sitemap
– Breadcrumbs
– 404 sayfası
– Özgün içerik
– Anlamlı linkler
– H etiketleri
– Resimlerin ALT özelliği
– Robots.txt
– Rel=”nofollow”
– Google Webmaster Tools

Sunum

Sunum dosyası

Eğer orta ve ileri düzey SEO bilginiz varsa, bu sunum size pek birşey katmayabilir. Giriş düzeyinde olanlar için faydalı olacaktır. Sunuma buradan ulaşabilirsiniz.

Empatik.net ve Staj Okulu ‘na herşey için tekrar teşekkür ederim.

Kategori: Etkinlikler, Kişisel, SEO

About ilyas teker

İlyas, az markaya, özel olarak hazırlanan SEO danışmanlığı veren Mosanta’nın kurucusu.

12+ yıldır SEO alanında Pegasus, Coca-Cola, adidas, Sony gibi 200’den fazla markaya Türkiye, Avrupa ve Amerika’da SEO danışmanlığı verdi. Uzun bir süre Amerika, Chicago’da SEO Direktörü olarak çalıştı.

Dijital pazarlama ile ilgili konferansların yanında İlyas, popüler bir çok pazarlama dergisi ve web sitesinde makaleler yazıyor.

Ayrıca İngiltere’de faaliyet gösteren DeepCrawl şirketinin danışman kurulunda yer alıyor.