Bugüne kadar çok farklı konu ve teknoloji ile ilgili yaptığı ücretsiz etkinliklerle sektörünün gelişmesine katkıda bulunan CETURK etkinliklerine devam ediyor.

13 Haziran’da Ankara’da gerçekleştirilen seminerin yoğun ilgi görmesi nedeyle 4 Temmuz’da IBM de bu seminerin tekrarını gerçekleştiriyorlar. Konumuz tabi ki JAVA.

CETURK Java Teknolojileri Etkinliği -7

Etkinlikle ilgili adres, kayıt ve ajanda bilgilerini verelim..

Etkinlik Konusu
CETURK Java Teknolojileri Etkinliği -7

Etkinlik Türü
Seminer

Kontenjan
100

Etkinlik Tarihi – Saati :
04.07.2009 — 10:00-18:30

Süre
1 Gün

Etkinlik Yeri :
IBM Türk – Konferans A Salonu Adres için TIKLAYINIZ

Etkinlik içeriği

10:00 – 10:10 Mehmet Aca CETURK

10:10 – 11:30 Hasan Türksoy GWT İle Web Uygulamaları Geliştirmek

Ajax uygulamaları geliştirmede karşılaşılan güçlükler ve Google Web Toolkit aracının bu güçlükleri aşmak için sunduğu yaklaşım anlatılacaktır. Ayrıca, GWT uygulamalarının yapısı, Java’da geliştirilen kodun Ajax temelli web uygulamaları olarak üretilmesi, diğer kurumsal teknolojilerle GWT’nin entegrasyonu gibi konular, geliştirilecek örnek projeler ile uygulamalı olarak aktarılacaktır.

11:30 – 11:45 çay – kahve molası

11:45 – 13:00 Ümit Vardar EJB 3.1

EJB 3.1 ile gelen yenilikler anlatılıcaktır. SessionBean,Timer, Interceptor, Global JNDI ile neler yenilendi? Uygulamalarımız nasıl etkilenecek?

13:00 – 14:00 öğle arası

14:00 – 15:15 Mustafa Demir & Mustafa Daşgın Spring Web Servis Framework

Yazılım sistemlerinin farklı platformlarda, birbirleriyle bütünleşik çalışabilmesi günümüz kurumsal uygulamalarında önem kazanmıştır. Farklı sistemlerdeki yazılım bileşenlerinin tekrar kullanılabilirliğinin amaçlandığı Web Serviceler ve geliştirim yaklaşımlarının da kısaca bahsedileceği bu sunumda, Spring’in temel ilkelerini kullanan Spring Web Service projesinin mimarisi ve Web Service geliştirme aşamalarında getirdiği kolaylıklar anlatılacaktır.

15:15 – 15:30 çay – kahve molası

15:30 – 16:45 Mehmet Gursul OSGI (The Dynamic Module System For Java)

Java gerçek anlamda modülerliği desteklememektedir. Ayrıca JAR dosyaları ve classpath ile ilgili de çeşitli sorunlar bulunmaktadır. Bu sorunların neler olduğu ve OSGi teknolojisinin bu sorunlara nasıl çözümler getirerek Java’da dinamik modül sistemini kurduğunun anlatılacağı bu sunumda ayrıca OSGi gerçekleştirimleri hakkında da kısa bilgi verilecektir.

16:45 – 17:00 Ara

17:00 – 18:15 Kenan Sevindik Spring AOP ve Hibernate ile Servis Düzeyinde Audit Loglaması

Kurumsal yazılım projelerinde veri üzerinde yapılan işlemlerin kime ait olduğu, bu işlemlerin nereden ve ne zaman gerçekleştirildiği gibi bilgilere sıklıkla ihtiyaç duyulmaktadır. Sistem genelinde gerçekleştirilen işlemlerle ilgili bu tür kayıtların oluşturulmasına audit loglama denmektedir. Bu sunumda audit loglama hakkında genel bir bilgi verilerek, değişik audit loglama yöntemlerinden bahsedilecektir. Sunumun devamında servis düzeyinde audit loglama kabiliyetinin aspect oriented programlama ve ORM teknolojileri yardımı ile iş mantığından bağımsız biçimde sisteme nasıl kazandırılabileceği örnek bir uygulama geliştirerek anlatılacaktır.

18:15 – 18:25 Kitap Çekilişi

NOT: Cumartesi günü kursum nedeniyle etkinliğe katılamıyorum. Ama etkinlikle ilgili videoları benim gibi katılamayacak olanlar aşağıda ki adresten takip edebilirler.

CETURK Java Teknolojileri Etkinliği -7

Kategori: Etkinlikler

About ilyas teker

İlyas, az markaya, özel olarak hazırlanan SEO danışmanlığı veren Mosanta’nın kurucusu.

12+ yıldır SEO alanında Pegasus, Coca-Cola, adidas, Sony gibi 200’den fazla markaya Türkiye, Avrupa ve Amerika’da SEO danışmanlığı verdi. Uzun bir süre Amerika, Chicago’da SEO Direktörü olarak çalıştı.

Dijital pazarlama ile ilgili konferansların yanında İlyas, popüler bir çok pazarlama dergisi ve web sitesinde makaleler yazıyor.

Ayrıca İngiltere’de faaliyet gösteren DeepCrawl şirketinin danışman kurulunda yer alıyor.