Büyükçe bir köpek ağzında bir torbayla kasap dükkanına girer. Ağzındaki torbayı yere bırakır, kasabın karşısına oturup bekler.

-“Bu da nesi” der kasap diğer müşterilerine bakarak.
-“Herhalde et alacak” der birisi.

Köpek de tasdik eder :

-“hav”
-“Nasıl et istiyorsun bakalım, kıyma, kuşbaşı, biftek?”
-“Hav” diye keser köpek kasabın sözünü.
-“Peki ne kadar?, bir kilo, iki kilo?”

Tekrar

-“hav” sesi duyulur.

Şaşıran kasap siparişi sarar ve torbaya yerleştirirken, etin parasının da torbada olduğunu görür. Köpek dükkanı terk ederken kasap meraktan çatlayacağına köpeği takibe karar verir, dükkanı da yardımcısına emanet eder. Köpek bir kaç sokak ötede bir apartmana girer, üçüncü kata çıkar ve bir kapının önünde durarak pençesiyle kapıya vurmaya baslar.

Kapıyı kızgın bir adam acar ve baslar köpeğe bağırmaya. İzlemede olan kasap ortaya çıkar ve adama ;

-“Dur bir dakika ” der “Ne yapıyorsun? Gördüğüm en akilli köpek, ona niye bağırıyorsun ?”
Adam ;
-“Akilli mi ?” der,” bu hafta uç oldu, anahtarını yanına almayı unutuyor.”

kaynak

About ilyas teker

Ilyas, 9+ yıldır online marketing alanında çalışıyor. Dünya genelinde 46 ülkede 82 ofisi olan dijital pazarlama ajansı iProspect’in Chicago ofisinde SEO Direktörü olarak çalıştı. Coca-Cola, adidas, Sony gibi 150’den fazla markaya Türkiye, Avrupa ve Amerika’da SEO danışmanlığı verdi.

Dijital pazarlama ile ilgili seminerlerin yanında İlyas, popüler bir çok pazarlama dergisi ve web sitesinde makaleler yazıyor ve Fortune 500 şirketlerinin SEO departmanlarına destek oluyor. Ayrıca DeepCrawl şirketinin danışman kurulunda yer alıyor.