Ne olduğunu bile anlamadan ciğerlerime dolan “hava” denilen o karışımla merhaba dedim dünyaya. Daha ilk saniyeden ayaklarımdan asılı olarak tutulmam, gözlerimi açtığımda hayata ters bir bakış açısıyla bakıyor olmam bu hayatın eğlenceli olacağı sinyalini vermişti bana 23 yıl önce. Geçen 23 seneye baktığımda geride bıraktığım o kadar güzel şeyler var ki. Tabi bu güzel şeylerin yanında üzücü bir çok olayda yaşadım her insan gibi.

23 seneyi değerlendirmek bayağı zor olur. Ben işin kolayına kaçarak son 1 yılı değerlendireyim en iyisi. Bakalım geçen 1 yıl içerisinde neler yapmışım.

– 15 mayıs 2009 ‘da 9 ay çalıştığım işten istifa ettim. (hayallerime ulaşmak için)
– 16 Haziran 2009 ‘da Deviasyon ameliyatı oldum.
– 27 Temmuz 2009 ‘da ilk SEO seminerimi verdim.
– 16 Ağustos 2009 ‘da Empatik.net eğitimci ödülü aldım.
– 1 Eylül 2009 ‘da Seoteknikleri.com ‘da yazar oldum.
– 9 Şubat 2010 ‘da EbiUniverse‘de işe başladım.
– 10 Mart 2010 ‘da Enverimi kaybettim : (
– 16 Nisan 2010 – Aklıma süper bir fikir geldi. Türkiye’de bir ilk olacak : )

Aldığım notlar bunlar. Hayatımda olup biten, benim için önemli olan herşeyi tarih atarak saklarım. Böylede kötü bir alışkanlığım var. Kocaman 1 yılda sadece bunları yapmadım tabi ki bunlar sadece aldığım notlardan bazıları. Hayatıma olan en önemli u dönüşü belkide artık yazılımla değil e-pazarlama alanına yönelmiş olmam. Çünkü hayallerim buradan geçiyor.

Bir insan hayallerinin peşinden koşmayacaksa neden yaşar ki?

Kategori: Kişisel

About ilyas teker

İlyas, az markaya, özel olarak hazırlanan SEO danışmanlığı veren Mosanta’nın kurucusu.

12+ yıldır SEO alanında Pegasus, Coca-Cola, adidas, Sony gibi 200’den fazla markaya Türkiye, Avrupa ve Amerika’da SEO danışmanlığı verdi. Uzun bir süre Amerika, Chicago’da SEO Direktörü olarak çalıştı.

Dijital pazarlama ile ilgili konferansların yanında İlyas, popüler bir çok pazarlama dergisi ve web sitesinde makaleler yazıyor.

Ayrıca İngiltere’de faaliyet gösteren DeepCrawl şirketinin danışman kurulunda yer alıyor.